Ósma edycja UX Poland już 11-13 października w Warszawie!

Mińska 65, Mińska, Warszawa, Polska


www.uxpoland.com

Jakie są najnowsze trendy w projektowaniu produktów i usług? Jak wdrażać użyteczne interfejsy w nowych technologiach, by ulepszać ich funkcjonalność
i poprawiać wrażenia użytkowników? „New interfaces, new interactions” – to temat przewodni tegorocznej edycji UX Poland, która już za niespełna miesiąc odbędzie się w Warszawie.

W ostatnim czasie rozwinęło się wiele nowych kanałów kontaktu z użytkownikami – VR & AR, interfejsy głosowe, sztuczna inteligencja i boty, a nawet powiadomienia push w urządzeniach mobilnych. Każde nowe narzędzie to kolejne wyzwanie dla projektantów interakcji. Bo już nie o samą komunikację chodzi, ale o zmieniające się nawyki i zachowania użytkowników, a to wpływa na intuicyjność i przejrzystość tworzonych produktów i usług.

Na scenie UX Poland zobaczymy więc ekspertów user experience z największych światowych firm takich jak Amazon, Google, Adobe, Lego, Cooper, Frog Design czy IBM, którzy opowiedzą o najnowszych narzędziach, sposobach projektowania wirtualnej rzeczywistości, czy wykorzystywania sztucznej inteligencji w pracy designera.

W opublikowanej właśnie agendzie znajdziemy najbardziej palące zagadnienia i trendy związane
z dostosowywaniem nowych technologii do kontaktu z człowiekiem. W pierwszy dzień –
11 października – organizatorzy zaplanowali pięć całodniowych warsztatów – zarówno narzędziowych, jak i doskonalących proces tworzenia innowacyjnych rozwiązań. Kolejne dwa dni przebiegną już w typowo konferencyjnym trybie inspirujących wystąpień prelegentów.

Organizatorzy zaprosili w tym roku cztery gwiazdy wielkiego formatu. Konferencję otworzy pionier trendu user experience – Alan Cooper, nazywany w środowisku projektantów „ojcem Visual Basic”.
A na zakończenie tego dnia będzie można posłuchać Matthew Luhna – eksperta od budowania historii w oparciu o analizę danych z 20-letnim doświadczeniem w Pixarze. Luhn wystąpi na połączonej scenie dwóch konferencji, bo równolegle, 12 października, w tym samym miejscu będzie trwał Filmteractive Festival.

Drugi dzień konferencji zacznie się nie mniej emocjonująco od wystąpienia Phillipa Huntera – szefa UX w Amazonie odpowiedzialnego między innymi za rozwój Alexy. A wisienką na konferencyjnym torcie będzie Marcin Treder, twórca światowej klasy kompleksowego narzędzia dla projektantów
– UX Pin.

Tegoroczna, 8 edycja UX Poland zapowiada się więc na bardzo wysokim poziomie merytorycznym,
o który od lat dbają jej twórcy Hubert Anyżewski i Wiesław Kotecki. Nie bez powodu Smashing Magazine zaliczył tę konferencję do grona najbardziej wpływowych w tej branży na świecie.

Konferencja UX Poland – jedno z największych wydarzeń dla projektantów interakcji – potrwa
od 11 do 13 października w Warszawie na Mińskiej 65.

Więcej informacji na stronie www.uxpoland.com