HumanTech 6 edycja „Sektor 3.0”

Centrum Nauki Kopernik, Warszawa, Polska


http://2016.sektor3-0.pl/

Czego może nauczyć nas robot? Wirtualna rzeczywistość w kampanii społecznej? Odpowiedzi na te pytania uzyskamy w trakcie tegorocznej edycji „Sektora 3.0” – największego w Polsce wydarzenia poświęconego wykorzystaniu nowych technologii przez organizacje pozarządowe. Impreza odbędzie się w dniach 18-19 maja.

To już szósta edycja konferencji „Sektor 3.0”,  będącej elementem programu „Nowe Technologie Lokalnie” – przedsięwzięcia Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego – służącego promocji wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych przez organizacje pozarządowe, w szczególności na poziomie lokalnym.

Co roku w spotkaniu biorą udział pracownicy organizacji pozarządowych z całej Polski, przedstawiciele biznesu, administracji publicznej, a także świata nauki. Dotychczasowe edycje wydarzenia zgromadziły już ponad 1500 uczestników. Hasłem przewodnim imprezy w tym roku jest „HumanTech”. Uczestnicy skupią się na człowieku działającym aktywnie w organizacjach non-profit. Dowiedzą się na ile nowe technologie mogą mu ułatwić codzienne życie, pracę czy pomóc w indywidualnym rozwoju.

Uczestnicy dowiedzą się m.in. jak opowiadać ciekawie swoją historię w Internecie, efektownie się prezentować, radzić sobie z kryzysem, tworzyć transmisję na żywo online a także jak zarabiać na prowadzeniu bloga. Będą mogli się także przekonać  do czego można wykorzystać robota czy technologie wearables.

Wszystkie tematy będą prezentowane przez uznanych ekspertów, w tym gości zagranicznych, w oparciu o najnowsze światowe trendy. Część inauguracyjną rozpocznie m.in. Michał Boni, Poseł do Parlamentu Europejskiego, Minister Cyfryzacji w latach 2011 -2013. Wydarzenie uświetnią także m.in. Karl Schroeder – jeden z najpopularniejszych pisarzy science-fiction w Kanadzie, specjalista w badaniu wpływu nauki i technologii na społeczeństwo oraz George Hedon – twórca największego w Australii festiwalu kreatywności Pause Fest, specjalizujący się  w łączeniu potrzeb, kreatywnych pomysłów oraz technologii.

Nie zabraknie także gwiazd mediów takich jak Jarosław Kuźniar, który opowie uczestnikom jak radzić sobie z „hejtem”, czy Szymon Majewski, który doradzi jak budować swój wizerunek w Internecie.

Łącznie w trakcie wydarzenia wystąpi ponad 60 prelegentów w tym goście z USA, Wielkiej Brytanii, Kanady, Australii, Rumunii, Holandii. Oferta tegorocznego „Sektora 3.0”, to także 18 seminariów, prezentacje na 25 stoiskach wystawowych oraz specjalne pokazy technologiczne.

Drugiego dnia uczestnicy wezmą udział w 16 specjalistycznych warsztatach odbywających się w siedzibach instytucji, organizacji i firm wspierających to wydarzenie Tematy spotkań to m.in. „Siła obrazu”, „Twoje bezpieczeństwo w sieci”, „Crowdfunding – jak to robić?”.

Partnerem głównym wydarzenia jest firma Intel, a technologicznymi są firmy Orange i Microsoft. Partnerem wspierającym jest firma Uber. Patronem konferencji jest Ministerstwo Cyfryzacji. Wydarzenie wpisuje się w cele Szerokiego Porozumienia na rzecz Rozwoju Umiejętności Cyfrowych. Konferencję wspiera także Centrum Nauki Kopernik.