myPhone s-line recenzja

S-line – stylowy smartfon w przystępnej cenie

Autor / 02 kwietnia 2014

Do niedawna Polacy dzielili się na tych, którzy markę myPhone kojarzyli z telefonami dla seniorów i tych, którzy marki nie kojarzyli wcale. Jednak od jakiegoś czasu firma prężnie się rozwija i wpisuje się w najnowsze trendy na rynku smartfonów. Ten polski producent wszedł przebojem w kategorię budżetowych smartfonów, wypuszczając na rynek model Next. Ostatnie miesiące to premiery kolejnych smartfonów spod znaku myPhone: Next S i S-Line. Temu ostatniemu przyglądamy się bliżej, czego owocem jest niniejsza recenzja.

Opakowanie i akcesoria

S-line zapakowany jest w estetyczne, białe pudełko z grubego kartonu. Na opakowaniu nadrukowana jest fotografia smartfona i jego specyfikacja techniczna. Nie zamierzam się rozpisywać na temat opakowania, bo nie widzę większego sensu. Tutaj wszystko gra.

myPhone S-Line pudełko

W środku oprócz telefonu znaleźliśmy słuchawki, ładowarkę (z oddzielnym kablem USB), instrukcję z kartą gwarancyjną, nakładkę na obudowę (ten element szczególnie warto docenić, bo producenci rzadko dorzucają ją gratis), folię ochronną oraz materiał do czyszczenia ekranu.

myPhone S-line i akcesoria

Konstrukcja i bateria

Biorąc do ręki myPhone S-line naprawdę ma się wrażenie, że obcuje się ze sprzętem wysokiej jakości. Telefon jest ładny, smukły, a plastik z którego jest wykonany jest miły w dotyku, choć nieco śliski. Nie odbiega jednak pod tym względem od innych popularnych smartfonów. S-line według specyfikacji waży 140 gram i jest to wartość przy 4,7-calowym ekranie w pełni akceptowalna, chociaż mógłby być nieco lżejszy. Co ważne, pod silniejszym naciskiem obudowa nie wygina się, ani nie trzeszczy. Jednak przy ściąganiu obudowy celem włożenia karty SIM miałem lekkie obawy – mogłaby się dać ściągnąć trochę łatwiej.

Warto także wspomnieć, że podobnie jak w przypadku pozostałych modeli tego producenta, S-line posiada wejścia na dwie karty SIM, co dla niektórych może stanowić dodatkowy argument na plus. Jedno, co może w tym przypadku budzić zastrzeżenia to fakt, że tylko jedno wejście jest typu micro SIM.

Telefon jest bardzo estetyczny. Nam się trafił akurat egzemplarz w białym kolorze. Dodatkowo białe elementy obudowy są przedzielone srebrnym paskiem, co wzbogaca ostateczny efekt. Za zasilanie odpowiedzialny jest akumulator litowo-jonowy o pojemności 1800 mAh/6,66 Wh.

myPhone S-line biała obudowa

Wyświetlacz i aparat

S-line jest wyposażony w wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1280×720 px (HD) i średnicy 4,7″. Jest to ekran dotykowy typu One Glass Solution. Ekran bardzo ładnie oddaje kolory. Ponadto jest pokryty specjalną warstwą ochronną, dzięki czemu powinien być stosunkowo odporny na zarysowania. Warto zwrócić uwagę na aparat wbudowany w S-line o parametrach 8.0 Mpx z autofokusem i lampą LED. Z myPhone S-line można nagrywać filmy w jakości Full HD 1080p z częstotliwością 30 klatek na sekundę. Dodatkowo mamy jeszcze aparat od strony ekranu (2.0 Mpx).

Działanie i system

Przy pierwszym włączaniu obawiałem się, że telefon może być nieco wolny, lecz nic takiego nie miało miejsca. Odpowiada za to procesor Quad-Core Cortex-A7 1.2GHz. Obejrzałem sobie parę klipów i zarówno dźwiękowo, jak i wizualnie wszystko prezentowało się bardzo przyzwoicie, chociaż na pewno przy porządniejszych słuchawkach było lepiej. Jestem przyzwyczajony do Androida (tutaj mamy do czynienia z wersją 4.2.1), ale w tym przypadku parę rzeczy mi przeszkadzało. Muszę przyznać, że korzystałem z bardziej intuicyjnych interfejsów użytkownika. Być może producent powinien pomyśleć nad jakąś lepiej dostosowaną nakładką na system, a może jest to kwestia przyzwyczajenia i „przesiadki” z trochę innej wersji.

Podsumowanie i ogólne wrażenie

Ogólnie rzecz biorąc myPhone prezentuje się bardzo dobrze zarówno pod względem działania, jak i estetyki. Jeszcze do niedawna nie przyszło by mi do głowy, aby móc bez wstydu korzystać i pokazywać się ze smartfonem rodzimej produkcji. MyPhone S-line to naprawdę niezły produkt i jeśli wziąć pod uwagę jego cenę (na stronie producenta jest to 799 PLN, także w opcji na raty), to warto rozważyć jego zakup.

Brakuje mu jeszcze dopracowania w pewnych aspektach i nie może jeszcze konkurować z topowymi modelami HTC, Samsunga, czy Apple, ale chyba nie to było celem producenta. Być może wraz z wprowadzaniem kolejnych modeli (niedługo pojawi się na rynku myPhone Cube) będzie można powalczyć także w innych segmentach. Co istotne, S-line to telefon, który może się przyczynić do zwiększenia penetracji polskiego rynku przez smartfony, a to bardzo dobry sygnał dla całej branży marketingu mobilnego. Gorąco kibicujemy takiemu scenariuszowi.

Podsumowując:

Plusy: estetyka, wyświetlacz, zestaw akcesoriów

Minusy: nie do końca dopracowany interfejs,

Oficjalna strona produktu: http://www.myphone.pl/produkt/myphone-s-line-16gb/Szymon Słowik

Konsultant marketingowy skupiony na tematyce SEO/SEM i content marketingu. Z serwisem MarketingMobilny.pl związany od 2013 r. Wypowiada się głównie na tematy dotyczące marketingu w wyszukiwarkach i mediach społecznościowych.